o browarze zwierzyniec pils gdzie kupić Aktualności zwiedzanie browaru
12.05.2021

Zwierzyniec Witbier rusza w Polskę

Zwierzyniec Witbier rusza w Polskę

Zwierzyniec Witbier, który dotąd dostępny był wyłącznie w Pijalni Piwa Zwierzyniec oraz Perłowej Pijalni Piwa w Lublinie, poszerzył ogólnopolską ofertę Perła - Browary Lubelskie S.A. kierowaną do lokali gastronomicznych.

Witbier to belgijskie piwo pszeniczne górnej fermentacji. Funkcjonuje również pod drugą nazwą biere blanche, czyli białe piwo. Piwa warzone w tym stylu cechuje wyrazisty zbożowy charakter, uzyskany poprzez użycie słodu pszenicznego w procesie zacierania. W zapachu dominuje cytrusowy aromat i wyczuwalna jest nutka kolendry. W smaku odnajdziemy wyraźną goryczkę, z posmakiem skórki pomarańczowej, pieprzowym akcentem kolendry oraz wyraźnym cytrusowym finiszem. To sprawia, że białe piwo bardzo dobrze gasi pragnienie i doskonale orzeźwia, co czyni z niego znakomitą propozycję szczególnie w sezonie letnim. 

Witbier z browaru w Zwierzyńcu to piwo pszeniczne, niefiltrowane, pasteryzowane, o zawartości alkoholu 4,8% obj. i ekstraktu 11,0% wag.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /zwierzyniec/wp-content/themes/zwierzyniec/functions.php on line 514
wróć